Metoda Nauczania

Metoda CLIL

CLIL czyli Content and Language Integrated Learning (zintegrowane nauczanie przedmiotowo językowe) to uczenie się słówek i gramatyki „przy okazji”. Lekcje opierają się na temacie wziętym z prawdziwego życia, nie na wymyślonym dialogu czy tekście przeładowanym wybranym czasem. Przykładem takiego tematu może być np. od poczwarki do motyla, pierwsza podróż na księżyc, skąd bierze się empatia albo jak komunikować się w biznesie. Wszystko zależy od poziomu i wieku ucznia.

Dlaczego CLIL jest taki efektywny?

CLIL jest tak skuteczna, bo uczy samodzielności, kreatywności, analizy oraz syntezy czyli kluczowych umiejętności niezbędnych w dorosłym życiu. Dzięki niej dzieci szybciej nabierają pewności siebie w posługiwaniu się językiem, a co za tym idzie, łatwiej pokonują barierę nieśmiałości przy podejmowaniu prób komunikacji w języku obcym.

Jak wygląda lekcja z
tą metodą?

Lekcja CLIL oznacza, że oglądasz filmik z National Geographic, BBC, czytasz fragment artykułu psychologicznego i tak dalej. Najczęściej zajęcia opierają się na autentycznych materiałach, co oznacza, że słyszysz wyrażenia autentycznie używane przez Anglików i Amerykanów, a nie zdania wybrane przez autorów podręcznika i przypisane akurat do rozdziału piątego Twojej książki.

Opinie innych

Co inni sądzą o
naszej szkole

“Szczerze polecam. Wspaniałe podejście do dzieci i młodzieży, świetny nauczyciel.“


Dawid W. ★★★★★

“Uczyłem się już w kilku szkołach w Jaroslawiu i nigdzie nie trwało to dluzej niż 2, 3 miesiące. W English Classes uczyłem się cały rok i zapisałem na kolejny.”


Arek K. ★★★★★

"Polecam, dużo wiedzy, ciekawe zajęcia. I można dużo się nauczyć. Teraz angielski jest przyjemny do dalszej nauki."


Magda J. ★★★★★

Rozpocznij swoją przygodę z nami

Zapisz się już dziś!